Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 27. září 2022 Jonáš

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Liborcermak

dotazy

Ptám se takhle každého odpůrce LS, tak tedy i Vás:1) Jste rád, že ČR je pevnou součástí západní civilizace a tedy i EU?

2) To se nebojíte, že případným odmítnutím LS, bychom se dostali na okraj unie a že by se na nás západ díval skrz prsy?

3) Jak se vám líbí cestování bez hraničních kontrol v rámci Schengenské smlouvy?

4) Jakým směrem by dle vašeho názoru mělo pokračovat sjednocování Evropy?

5) Jak se díváte na názor, že naší vlastí je na prvním místě planeta Země, pak Evropa a teprve až pak nějaké územíčko ve středu Evropy, nazývající se Česká republika?

0/0
11.10.2009 6:02

Martin K

Re: dotazy

1. Jsem rád, že ČR je pevnou součástí západní civilizace. Nejsem rád, že je členem EU.

2. Ne.

3. Nelíbí se mi.

4. Sjednocování Evropy by se mělo vrátit před Maastrichtskou smlouvu.

5. Mojí vlastí je Česká republika, která je srdcem Evropy.

0/0
11.10.2009 7:07

Liborcermak

Re: dotazy

Děkuji za vaše odpovědi na můj průzkum, ale vězte s většinou vašich odpovědí zásadně nesouhlasím. ad1: Západní civilizace nyní dospěla do takového stavu, kdy začíná chápat, že bude pro ní lepší, když se bude spojovat a nikoliv drobit. Spojování se je totiž hudbou budoucnosti a je to dobře (http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/39145/Lidstvo-jednou-stejne-dospeje-ke-Spojenym-statum-svetovym.html). Jsme všichni lidé a obyvatelé planety Země a nikolv obyvatelé jakých si menších světů s názvy Česko, Německo, USA, Francie a podobně, které by se měly vůči sobě nějak vymezovat. ad 2. Já bych zas tak beze strachu nebyl. Mám strach z toho, abychom se díky tomu opět nestaly ruským satelitem (http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/104390/Co-take-muze-byt-za-euroskepticismem.html )

0/0
11.10.2009 9:51

Liborcermak

Re: dotazy

ad 3: Schengen je dle mého názoru největší výdobytek evropské civilizace. Ta konečně dospěla do stavu, kdy začala chápat, že státní hranice mají být jen něco jako informační linie pro úřady (obdobně jako hranice okresů nebo krajů), ale nic, co by mělo obyčejného člověka omezovat typem, "sem nesmíš, tady končí tvoje země a tam už je země jiná" Jsem rád, že dnes už takovýto pohled na státní hranice začíná být nemoderní. Mimochodem pro zvířata, také žádné státní hranice neexistují. Druhým přínosem je to, že pokud jedeme mimo ČR, nemusíme se zdržovat s prhlídkou celníků, ale můžeme jet v klidu dál, jako by se nechumelilo a jediným upozorněním na to, že jsme přejeli hranici jsou vlajky a nápisy "vítáme Tě" a maximálně ještě upozornění na mobilním telefonu, že jsme teď v jiné síti.  

0/0
11.10.2009 10:03

Liborcermak

Re: dotazy

ad 4. Píšete, že by se sjednocování Evropy mělo vrátit před Maastrichtskou smlouvu. Ale kam a jakým směrem (myšleno stavem před Maastrichtskou smlouvou) by mělo ono sjednocování Evropy pokračovat? 

ad 5. Píšete , že vaší vlastí je Česká republika, která je srdcem Evropy, což je samozřejmě pravda. Ale myslím si, že existují i naše širší vlasti, což jsou jednak Evropa a hlavně planeta Země, a to bez ohledu na to, jestli si ty bytosti, které na ní žijí vytvořily nějaké zakázáné čáry, zvané státní hranice. Na naší planetě žije jen jedno lidstvo, které by mělo své problémy řešit společně a nikoliv se vůči sobě tvářit tak, že ty máš jinou barvu kůže nebo mluvíš jiným jazykem, tak jsi pro mne cizinec, někdo s kým nechci mít nic společného. Ne. S kosmickým věkem by již mělo lidstvo vstoupit do nového věku i v tom, že se bude i nasebe dívat jako na jednotné, jehož problémy jsou oproti obrovským vesmírným vzálenostem naprosto titěrné.

0/0
11.10.2009 10:15

Georgis Fasulis

Trochu soudnosti mladý pane

....by vám asi neškodilo. Přirovnat demonstraci proti LS příznivců nové pidistrany se studenty z roku 48, kteří chtěli ubránit demokracii proti komunistické zvůli, je NEHORÁZNOST a URÁŽKA těch tehdy mladých a odvážných lidí. 

0/0
11.10.2009 1:04

José Antonio

Re: Trochu soudnosti mladý pane

No že jo? Taky pořád říkám, že Nová Evropa, eh pardon, vlastně Evropská unie, je spíš nacistický, než komunistický projekt.

0/0
11.10.2009 13:35

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz