Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petra.p

Cože?

To srovnání dneška s komunismem je pěkný blábol. Dnešní doba má své velké problémy, mimo jiné i opět nové politické vězně, ale s tou říší zla to pořád ještě nejde srovnávat.

0/0
2.11.2008 12:57

Jílové.u.Děčína

Re: Cože?

Já tam nikde žádné srovnání dneška s komunismem nevidím, můžete mi přesně citovat tu pasáž, kde se nachází?

0/0
2.11.2008 14:39

cara al sol

Re: Cože?

Budeme tedy čekat, až to srovnávat půjde?

0/0
2.11.2008 16:00

kion1

Volič Národní strany

R^[>-]!

0/0
1.11.2008 23:07

BoboHml

Děkuji

R^Bohužel;-€ naše soudy a znalciRv

0/0
1.11.2008 16:55

Semper2

Vytváření lidskozvířecích hybridů - vzkaz pro Andreu

Díky za mail, celý text je k disposici na Radio Vaticano

link:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=10332

R^:-)

0/0
1.11.2008 16:42

Semper2

Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Britský parlament schvaluje vytváření lidsko-zvířecích hybridů

Za korozi práva i svědomí označil kard. Keith Patrick O´Brien schválení zákona o lidské plodnosti a embryologii v dolní sněmovně britského parlamentu. Zákon umožňuje vytvářet k terapeutickým účelům lidsko-zvířecí hybridy a usnadňuje lesbickým párům a ženám bez partnera oplodnění in vitro. Kontroverzní zákon schválila poslanecká sněmovna britského parlamentu 22. října. Pokud ho potvrdí také sněmovna lordů, mohou se objevit ve Velké Británii kříženci mezi člověkem a zvířetem už listopadu.:-©

0/0
31.10.2008 23:23

cara al sol

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Dobrý večer, Sempere. Nad vývojem v Británii kroutím hlavou už dlouhá léta, nejpozději od nástupu Blaira se v ní dějí hrozné věci. Ale tohle je vrchol!

0/0
31.10.2008 23:29

cara al sol

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Mimochodem, Národní myšlenka vydává český překlad knížky La Phalange. Více informací např. na Národní myšlence (i s ukázkou), Délském potápěči nebo Altermediích. R^

0/0
31.10.2008 23:52

Semper2

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Taktéž pozdravení. Díky za tip, na ten web se podívám. Dnes jsem byl "ausser Betrieb", neb jsem musel reinstalovat celý OS. Vydržel jsem tedy asi 4 týdny...Nemohl jsem se zde vůbec přihlásit, zase nějaký vir, či co. No, jen at´ si "multihackeři" poslouží. Též je zajímavé, že když najedu na y.cyvódňa, tak se mi rychlost načítání zdejších stránek sníží cca na 1/4 oproti jinými. Opravdu jsou (i.děs)"největší a nejčtenější" a tudíž permamentně přetíženi požadavky Velkého bratra. Mimochodem je tady někde link na kompletní znění Orwellova románu - "1984" a na jeho konci tam je připojen velmi zajímavý dodatek, který není součástí románu. Nevím, kdo to napsal, ale přesně to popisuje současný stav nejen tohoto čs. režimu.

R^

0/0
1.11.2008 0:15

cara al sol

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Sempere, mně se osvědčilo vypnout si v prohlížeči (používám Firefox) animace obrázků a zablokovat prvky Flash - to hodně urychluje. Případně mohu poskytnout návod.

 

Co se týče toho dodatku (jestli jde o ten newspeak), nevím, zda to už v knížce nebylo. Ale je fakt, že já jsem ten román četl někdy před lety. Doporučuji shlédnout taktéž film Brazil od Teryho Gilliama, není sice přímo natočený podle 1984, ale je tam hodně podobností. Akorát je ta společnost absurdnější a je tam méně politických detailů.

0/0
1.11.2008 9:16

Semper2

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Díky ! Používal jsem Operu, ale stáhl jsem si tu "Modzilu-Godzilu" od Firefoxu. Ale nějak nepopozoruju rozdíl, alespoň na první pohled. Snad je tenhle prohlížeč aspoň bezpečnější. Zakázat animace mi nejde, na Opeře to bylo jednoduché, tady jsem zatím neobjevil, jak na to, takže když mi pomůžete, budu velmi  rád.R^

0/0
2.11.2008 15:11

cara al sol

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Hm, tak to Vás asi moc nepotěším, ale s Firefoxem se asi oproti Opeře lepší rychlosti nedočkáte. Výhodou Firefoxu je jeho snadná rozšiřitelnost a snad v něčem i intuitivnější ovládání, ikdyž asi ne zrovna v nastavení animace obrázků.

 

Každopádně ve Firefoxu se to dělá následovně: Do adresního řádku se napíše about:config a potvrdí pomocí klávesy Enter, čímž se dostaneme ke skrytým volbám. Do okýnka s názvem Filter je možné napsat anim, aby se nezobrazovaly v seznamu všechny položky, každopádně ta, která nás zajímá, se jmenuje image.animation_mode. Standardně je nastavená na normal, poklepeme na ni myší a do editačního pole napíšeme once. Potvrdíme OK a mělo by to být hotovo.

0/0
2.11.2008 15:29

IoannesM

Re: Ano, nejspíš jsme Poslední generace

Přidávám další zprávu z VB, nad kterou zůstává rozums stát. Je o něco starší starší než ta Vaše: http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/crime/article4749183.ece

Velká Británie jde prostě do (Y).

;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

0/0
5.11.2008 11:39

Semper1

Ano, jsme Poslední generace. Viděl jsem, díky za avis

Tak Angláni chtějí implementovat islámské právo šaríja do práva ciivilního....To už socanům a zednářům kape na maják. No, dobře katolíci by potom měli trvat na zohlednění církevníhi práva, protože současné právo civilní se od něj již odchýlilo natolik, že se v podstatě také jedná o dva právní systémy. Ale třeba šaríja zastaví klonování?!8-o;-(

0/0
5.11.2008 12:54

cara al sol

Velmi zajímavý rozhovor, karma

Já samozřejmě nemám k dispozici relevantní informace, ale kdyby byla jenom polovina v rozhovoru obsažených tvrzení pravdivá, jednalo by se o skutečný skandál.

0/0
31.10.2008 20:29

Dimitar Toškov

Podobnost?

...Ideopolicie ho dostane i tak. Spáchal zločin...ten největší zločin, který zahrnoval všechny ostatní. Říká se tomu thoughtcrime, zločin závadného myšlení. Zločin, který se věčně skrývat nedá. Člověk může s úspěchem kličkovat celé roky, ale dříve nebo později ho přece jenom dostanou. Stávalo se to vždycky v noci – zatýkání se bez výjimky dělo v noci. Náhlé vytržení ze spánku, hrubá ruka zatřese ramenem, světla oslepí zrak, kolem postele kruh tvrdých tváří. Ve valné většině případů se žádný proces nekoná, není vydána ani zpráva o zatčení. Lidé jednoduše zmizí, pokaždé v noci. Jméno takového člověka se odstraní ze záznamů, každá zmínka o tom, co udělal, je vymazána, sama jeho existence je popřena a potom zapomenuta. Takový člověk je zrušen, vymýcen, zkrátka – jak se obvykle říkalo – vaporizován (vypařen).

http://www.odaha.com/georgeorwell.php?f=1984

0/0
30.10.2008 8:16

José Antonio

Re: Podobnost?

Pan Sedláček má v jednom zásadním bodu pravdu - systém utahuje šrouby. A nemusím být žádný neonacista, abych to viděl a abych chápal, jak je to nebezpečné. Podle všeho k nám přicházejí těžké časy - recese, příliv imigrantů, vzrůstající drzost "sociálně slabších" spoluobčanů - a systém hledá cesty, jak přimáčknout lidi, kteří s tím chtějí něco dělat, ke zdi.

Pozitivní ovšem je, že se čím dál víc lidí přestává bát.

0/0
30.10.2008 8:23

DEINONYCHUS

Re: Podobnost?

Je neuvěřitelné, jak Orwell přesně popsal lidskou podstatu. Farmou zvířat vytvořil obraz socialistické společnosti tak jak jsme ji o pár desítek let později zažili. A ostatně už začínám vidět paralely s EU a Sarkozy mi do toho krásně zapadá. U 1984 si každý myslel, že popisuje komunismus, nebo fašismus, ale on začíná sedět na dnešní multikulti demokracii, kde v pozadí se proplétají nitky různých židovských loby. Díky Orwellovi alespoň víme, co nás čeká. Kolikátý, že to už bude odboj? Čtvrtý? A zase se budou udělovat medaile ;-D

0/0
30.10.2008 8:58

Dimitar Toškov

Re: Podobnost?

Ovšem na místě horlivých přitakávačů režimu bych se moc neradoval, protože..."Poslušnost nestačí...moc spočívá v tom, že člověk způsobí druhému bolest a ponížení. Moc spočívá v tom, že se lidské vědomí roztrhá na kusy a zase složí do nových tvarů, podle toho, jak si usmyslíme. Začínáš chápat, jaký svět vytváříme? Přesný opak hloupých hedonistických Utopií, o kterých snili staří reformátoři. Svět strachu, zrady a útrap, svět, v němž týrá jeden druhého, svět, který, až se zlepší, nebude méně nemilosrdný, ale ještě nemilosrdnější. Pokrok v našem světě bude pokrok směrem k větší bolesti...Přeťali jsme spojení mezi dítětem a rodiči, mezi člověkem a člověkem, mezi mužem a ženou. Už dnes se nikdo neodváží důvěřovat manželce, dítěti anebo příteli. V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé." (1984)

0/0
30.10.2008 9:15

DEINONYCHUS

Děkuji za článek.

V podstatě se dá s rozhovorem souhlasit. Multikulti provádí hony na lidi, co mají vlastní názor. Židé jsou doslova říční po krvi těch, kteří s nimi polemizují (jejich vlastní vyjádření zde v blozích). Už zase zde máme politické procesy. nezbývá, než doufat, že se ekonomická krize ještě prohloubí a že bude ozdravná.

0/0
30.10.2008 7:34

P.D.F

Re: Děkuji za článek.

R^ souhlas R^

0/0
30.10.2008 7:59

KOLDAK

Kolik let natvrdo asi dostane pan Kadlečík

za svůj rozhovor?

0/0
30.10.2008 4:48

jakub.m

můj názor

S panem Sedláčkem v mnohém názorově nesouhlasím, ale pokud s někým nesouhlasím, tak to neznamená, že je správné jej za jeho politické názory zavírat do kriminálu.

Politické trestné činy by neměly být trestnými činy, tyhle totalitní praktiky jsou odporné a v dnešní době neopodstatněné.

Jasně, že se najdou lidé, kteří tvrdí, že svobodu si zaslouží jen ten, který nemá určité názory, ale i nacisté a komunisté podporovali svobodu slova pro ty, kteří je vychvalovali, a nezasloužili si ji u nich ti, kteří byli proti nim.

0/0
30.10.2008 1:03

ant.

...s p. Sedláčkem nesouhlasím...

...ovšem trestat někoho za vyjádření názoru - ať je jakýkoliv - je prostě špatné a ubohé...bohužel už v tomto státě pro soudy neplatí to, co řekl Voltaire- "Nesouhlasím s Vámi, pane, ale do smrti budu hájit Vaše právo říkat to"....Rv

0/0
30.10.2008 0:46

IoannesM

Re: ...s p. Sedláčkem nesouhlasím...

Souhlasím s tímto Voltairovým výrokem, ne však s jeho psotoji a idejemi. Voltair a Rosseau vypustili Pandořinu skříňku, na jehož konci je současná mizerie se svým politickou korektností, extrémním liberalismem a multi kulti propagandou. Zajímavé je, že nejméně jeden z těchto dvou byl žid.

0/0
5.11.2008 11:43ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.