Vydavatel časopisu osvobozen

16. 04. 2009 21:41:01
Dnes proběhlo u krajského soudu v Pardubicích odvolání Erika Sedláčka a Libora Budíka ve věci vydávání internetového časopisu Poslední generace. Vloni v září je odsoudil okresní soud v Havlíčkově Brodě za podporu a propagaci hnutí směřujícího k potlačování práv a svobod člověka. Erik Sedláček dostal tři roky nepodmíněně a Libor Budík měl za mřížemi strávit dva roky.

Krajský soud rozsudky zrušil. Erika Sedláčka soud kvůli chybě policie zcela osvobodil a Liborovi Budíkovi zmírnil trest na 18 měsíců s odkladem na 2,5 roku.

 

Soudkyně Šárka Pfeiferová osvobozující rozsudek nad E. Sedláčkem komentovala slovy, že: „Prohlídka v jeho bytě byla provedena nezákonným způsobem a všechny další důkazní akty se odvíjely od tohoto nezákonného postupu.“ Policie totiž provedla domovní prohlídku až rok a půl poté, co ji nařídil soud, což je v rozporu s judikaturou Ústavního soudu, podle níž musí být domovní prohlídka provedena bez zbytečných odkladů. U L. Budíka soudkyně přihlédla k tomu, že se přiznal a pomohl k rozpletení celého případu.

 

Dnešní rozhodnutí je definitivní a nelze se proti němu odvolat řádnými opravnými prostředky. Lze však podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

 

 

Rozhovor s osvobozeným Erikem Sedláčkem přinesu příští týden.

Autor: Martin Kadlečík | čtvrtek 16.4.2009 21:41 | karma článku: 15.63 | přečteno: 1711x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Vladimir Danicek

Umělá inteligence není umělá a už vůbec ne inteligence píseň a báseň pro Xavera

Ano, ano čtete dobře, umělá inteligence není v zásadě vůbec žádná inteligence a už vůbec ne umělá. Můj starší syn to trefně nazval „actual stupidity“, neboli skutečná blbost.

27.2.2024 v 20:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Helena Vlachová

Pokud jde o demokracii, je na tom naše země nejlépe z postkomunistických zemí

Zatím nebyl zpracován demokratický index za rok 2023. Četla jsem výsledek demokracie za rok 2022, v němž naše země zaujala 25. pozici, z postkomunistických zemí je nejlepší. S výjimkou pobaltských zemí.

27.2.2024 v 18:11 | Karma článku: 5.52 | Přečteno: 93 | Diskuse

Martin Irein

Helena a jiná historická překvapení

Je všeobecně známo, že ne vše, co se v historii lidstva kdy a kde odehrálo, se vešlo do učebnic či do sbírky pověstí, kterou sepsal starý fousáč Eda Petiška.

27.2.2024 v 16:07 | Karma článku: 6.20 | Přečteno: 124 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

Pozor na vedlejší účinky léků

Je až neuvěřitelné, jaké mohou mít léky vedlejší účinky. Přesvědčil jsem se o tom na vlastní kůži. Divím se, že to nebylo uvedeno v obalovém letáku.

27.2.2024 v 7:47 | Karma článku: 12.57 | Přečteno: 509 | Diskuse

Josef Ulman

Jak nám Ukrajinci sebrali důchody

Názory si nejsou rovnocenné. A ani nemohou být, pokud jeden vychází z faktů a druhý z pocitů. Minulý týden vyšel na nejmenovaném konkurenčním serveru článek ohledně nákladů na sociální dávky ukrajinských uprchlíků.

26.2.2024 v 15:55 | Karma článku: 35.45 | Přečteno: 5754 | Diskuse
Počet článků 49 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2298
Vystudoval Fakultu lesnickou a environmentální na České zemědělské univerzitě v Praze. Zajímá se o to, co se kolem něho děje, a o historii. Z historie se zaměřuje hlavně na 1. pol. 20. století. Je konzervativním nacionalistou a i z toho důvodu nemá rád socialismus (rudý ani hnědý), liberalismus, multikulturalismus a ostatní dekadentní ideové konstrukce, které rozkládají starou dobrou Evropu.

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...